Colors: Blue Color

Një ndërtesë me shtatë kate u shemb sot në qytetin Fortaleza në Brazilin verilindor.

Një video u shfaq në mediat sociale ku shihen fqinjët duke kërkuar njerëz për të cilët dyshohet të kenë mbetur nën rrënoja.

Brukseli dhe Londra kanë afruar qëndrimet dhe tani janë optimiste se mund të arrijnë një marrëveshje të pranuar divorci më 31 tetor. Dyshimet ekzistojnë akoma për çështjen e kufijve doganorë me Irlandën, dhe pritet të shihen nëse do mund të sheshohen deri në samitin vendimtar që nis të enjten në Bruksel.

Flash Lajme