Michelle Obama së shpejti mund të shtojë një tjetër çmim në mantelin e saj; një Grammy.

Ish-zonja e parë e SHBA u nominua të mërkurën për çmimin për fjalët më të mira të thëna në librin audio “Becoming”.

Nëse ajo fiton, do të jetë Grammy i parë për të, por i tretë për familjen e saj.

Nëse ajo fitoi, kjo do të ishte Grammy e parë e Obamës, por e treta e familjes së saj.

Ish-Presidenti Barack Obama ka fituar dy çmime  Grammy në të njëjtën kategori. Një vitin 2006 dhe një në vitin 2008 për regjistrimet në librin e librave të tij “Dreams of My Father” dhe “The Audacity of Hope.”

“Becoming” i Michelle Obamës i lancua në nëntor të 2018 dhe, nga marsi, shiti më shumë se 10 milionë kopje./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

Flash Lajme