Maria Vasileviç është 22-vjeçare, dhe është e dashura e Presidentit të Bjellorusisë Aleksandër Lukashenko 65-vjeç, ndërsa së fundmi është bërë deputete.

Lukashenko, ka qenë drejtues kooperative në kohën e komunizmit, është quajtur “Diktatori i fundit në Europë”, pasi ka që në vitin 1994 që e udhëheq Bjellorusinë me grusht të hekurt.

Në zgjedhjet e fundit në Bjellorusi të mbajtura pak javë më parë, opozita nuk arriti të fitonte asnjë mandate, ndërsa parlamenti është i gjithi i partisë në pushtet./ dardania.com

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

Foto 1 nga 9

Flash Lajme