Volkswagen Jetta mbetet njëri nga modelet më të popullarizuara nga Wolfsburgu, Gjermani. Në fillim, para 41 vjetëve, dukej se Jetta mund të ishte rrezik për Golfin. Jo shumë gjatë pas debutimit botëror në vitin 1979, prodhimi i gjeneratës së parë të Jettës ka filluar në Sarajevë, Bosnje dhe Hercegovinë, ku kjo limuzinë ishte mjaftë e popullarizuar, shkruan radiosarajevo.ba.

Sony do të lansoj një smartphone në MWC 2020 që thuhet se do të debutojë si Xperia 1.1, ose sipas disa rrjedhjeve, Xperia 5 Plus.

Konceptet vizuale të shfaqura na kanë dhënë një ide mbi dizajnin e telefonit, dhe tani, detajet në lidhje me pajisjen e kamerës së tij janë shfaqur në internet.

Në një ankand tradicional në qytetin amerikan Scotchdale, Corvette C8 Stingray i fundit u shit për 3 milionë dollarë, megjithëse vlera e tij e tregut fillon me 60,000 dollarë.
Blerësi krenar është Rick Hendrick, kryeshefi i Hendrick Automotive Group, i cili tha se ai nuk do ta drejtonte këtë makinë, sipas Auto Bild, transmeton lajmi.net.

Flash Lajme

Më të lexuarat